29 september - 1 oktober & 6 - 8 oktober 2016
 
 
 Master Classes 29 September - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
Akashi-Tai Brewery - 17.00 
Miho Komatsu Welpe 
190 kr 
Father of Lager - 17.00 
Bjarke & Erik 
150 kr 
Firestone Walker Brewing Co - 17.00 
Jeffers Richardson 
150 kr 
One for the Road - 17.00 
Willie Cochrane 
190 kr 
Pisco Tasting - 17.00 
Rodrigo Flores 
190 kr 
Plantation - Dubbellagrad rom - 17.00 
Alexandre Gabriel 
190 kr 
Svensk spritkultur p allvar! - 17.00 
Lars Taavola 
190 kr 
lsafari by lpodden - 18.00 
Christian "CC" Eikner 
Kostnadsfri 
American Craft Beer Tasting - 19.00 
Sylvia Kopp 
150 kr 
Ardbeg - 19.00 
Hamish Torrie 
190 kr 
Last Great Malts - 19.00 
Jamie MacDonald  
190 kr 
NIKKA Whiskey - 19.00 
Sayumi Oyama 
190 kr 
Royal Bavarian Beers - 19.00 
Artem Vynogradov 
150 kr 
 Master Classes 30 September - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
Akashi-Tai Brewery - 15.00 
Miho Komatsu Welpe 
190 kr 
Clown Shoes - 15.00 
Bryan Doran 
150 kr 
Dugges - 15.00 
Mikael Dugge Engstrm 
150 kr 
Founders Brewing Company - 15.00 
Jonathan Henderson 
150 kr 
Pisco Tasting - 16.00 
Rodrigo Flores 
190 kr  
Svensk spritkultur p allvar! - 16.00 
Lars Taavola 
190 kr 
American Craft Beer Tasting - 17.00 
Sylvia Kopp 
150 kr 
anCnoc - "Shine a Light on the Dark Side" - 17.00 
Tommy Isaksson 
190 kr 
Box Whisky - 17.00 
 
190 kr 
Brasserie De la Senne - 17.00 
Yvan De Baets 
150 kr 
The Macallan - 17.00 
Sietse Offringa 
190 kr 
Highland Park - 18.00 
Martin Markvardsen 
190 kr 
Matcha Craft Whisky & Craft Beer - 18.00 
Henrik Aflodal 
190 kr 
lsafari by lpodden - 18.00 
Christian "CC" Eikner 
Kostnadsfri 
Bronx - 19.00 
Damian Brown 
150 kr 
Firestone Walker Brewing Co - 19.00 
Jeffers Richardson 
150 kr 
Last Great Malts - 19.00 
Jamie MacDonald  
190 kr 
NIKKA Whiskey - 19.00 
Sayumi Oyama 
190 kr 
One for the Road - 19.00 
Willie Cochrane 
190 kr 
Ardbeg - 20.00 
Hamish Torrie 
190 kr 
The Glenlivet Ndurra Range - 20.00 
Tristan Campbell 
190 kr 
Compass Box - 21.00 
Cline Ttu 
190 kr 
Hellyers Road Destillery - 21.00 
Mark Littler 
190 kr 
 Master Classes 01 Oktober - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
Pisco Tasting - 12.00 
Rodrigo Flores 
190 kr 
Ardbeg - 13.00 
Hamish Torrie 
190 kr 
Brew By Numbers - 13.00 
Tom Hutchings 
150 kr 
Box Whisky - 14.00 
 
190 kr 
Clown Shoes - 14.00 
Bryan Doran 
150 kr 
Compass Box - 14.00 
Cline Ttu 
190 kr 
Svensk spritkultur p allvar! - 14.00 
Lars Taavola 
190 kr 
American Craft Beer Tasting - 15.00 
Sylvia Kopp 
150 kr 
Hellyers Road Destillery - 15.00 
Mark Littler 
190 kr 
anCnoc - "Shine a Light on the Dark Side" - 16.00 
Tommy Isaksson 
190 kr 
Brooklyn Brewery - 16.00 
Garret Oliver 
150 kr 
Founders Brewing Company - 16.00 
Jonathan Henderson 
150 kr 
Magic Rock Brewing - 16.00 
Richard Burhouse 
150 kr 
NIKKA Whiskey - 16.00 
Sayumi Oyama 
190 kr 
Teeling Whiskey - 17.00 
Hugh MacGabhann 
190 kr 
The Macallan - 17.00 
Sietse Offringa 
190 kr 
Glengoyne - 18.00 
Elizabeth Andersen 
190 kr 
Highland Park - 18.00 
Martin Markvardsen 
190 kr 
Last Great Malts - 19.00 
Jamie MacDonald  
190 kr 
 Master Classes 06 Oktober - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
Tomatin - 15.00 
Scott Adamsons 
190 kr 
Svensk spritkultur p allvar! - 17.00 
Lars Taavola 
190 kr 
lsafari by lpodden - 17.00 
Christian "CC" Eikner 
Kostnadsfri 
lsafari by lpodden - 18.00 
Christian "CC" Eikner 
Kostnadsfri 
Glenmorangie - 19.00 
 
190 kr 
Last Great Malts - 19.00 
Lomond Campbell 
190 kr 
 Master Classes 07 Oktober - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
Founders Brewing Company - 15.00 
Jonathan Henderson 
150 kr 
Svensk spritkultur p allvar! - 16.00 
Lars Taavola 
190 kr 
Akashi-Tai Brewery - 17.00 
Miho Komatsu Welpe 
190 kr 
Box Whisky - 17.00 
 
190 kr 
Clown Shoes - 17.00 
Bryan Doran 
150 kr 
Glenmorangie - 17.00 
 
190 kr 
Tomatin - 17.00 
Scott Adamsons 
190 kr 
lsafari by lpodden - 17.00 
Christian "CC" Eikner 
Kostnadsfri 
Future of Craft Beer - 18.00 
Steve Hindy 
Kostnadsfri 
Highland Park - 18.00 
Martin Markvardsen 
190 kr 
lsafari by lpodden - 18.00 
Christian "CC" Eikner 
Kostnadsfri 
Brekeriet - 19.00 
Fredrik Ek 
150 kr 
Last Great Malts - 19.00 
Lomond Campbell 
190 kr 
S:t Eriks Bryggeri - 19.00 
Jessica Heidrich 
150 kr 
Thornbridge Brewery - 19.00 
James Buchanan 
190 kr 
anCnoc - "Shine a Light on the Dark Side" - 20.00 
Lukasz Dynowiak 
190 kr 
 Master Classes 08 Oktober - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
Glenmorangie - 12.00 
 
190 kr 
Box Whisky - 14.00 
 
190 kr 
Svensk spritkultur p allvar! - 14.00 
Lars Taavola 
190 kr 
lsafari by lpodden - 14.00 
Christian "CC" Eikner 
Kostnadsfri 
Founders Brewing Company - 15.00 
Jonathan Henderson 
150 kr 
lsafari by lpodden - 15.00 
Christian "CC" Eikner 
Kostnadsfri 
anCnoc - "Shine a Light on the Dark Side" - 16.00 
Lukasz Dynowiak 
190 kr 
Clown Shoes - 17.00 
Bryan Doran 
150 kr 
Tomatin - 17.00 
Scott Adamsons 
190 kr 
Highland Park - 18.00 
Martin Markvardsen 
190 kr 
Thornbridge Brewery - 18.00 
James Buchanan 
190 kr 
Last Great Malts - 19.00 
Lomond Campbell 
190 kr 
Arrangör: Stockholm Öl & Vin AB, Karlavägen 75b, SE 114 49 Stockholm | +46(0)8-662 94 94 | info@stockholmbeer.se