27-29 September & 4-6 oktober 2018
 
 

Utställare på Stockholm Beer & Whisky Festival 2018

Håll koll på denna sida - vi uppdaterar listan löpande fram till mässans start!


.(JavaScript must be enabled to view this email address) om du vill få en inbjudan att ställa ut på årets mässa!

Akebono Unlimited

 
Adress:
Box 301 86 
Postort:
104 25 STOCKHOLM 
 
Kontaktperson:
Åke Nordgren 
Telefon:
070-759 01 15 
E-Post:
aka@akebono.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Amka Beer Enthusiast

 
Adress:
Upplandsgatan 91 A 
Postort:
133 44 STOCKHOLM 
 
Kontaktperson:
Peter Moschna 
Telefon:
070-092 34 23 
E-Post:
pmo@amka.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Berntson Brands

 
Adress:
Torsgatan 2 
Postort:
111 23 STOCKHOLM 
 
Kontaktperson:
Tommy Isaksson 
Telefon:
0768 44 88 10 
E-Post:
tommy.isaksson@berntsonbrands.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i både hall I och hall II

 

Box Destilleri

 
Adress:
Sörviken 120 
Postort:
872 96 BJÄRTRÅ 
 
Kontaktperson:
Tord Guldbrand 
Telefon:
070-552 02 95 
E-Post:
tord@boxwhisky.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall II

 

Braunstein Destilleriet

 
Adress:
Carlsensvei 5 
Postort:
4600 KÖGE, Danmark 
 
Kontaktperson:
Michael Braunstein 
Telefon:
0045 2048 4468 
E-Post:
michael@braunstein.dk 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Brewery International

 
Adress:
Hammarby Fabriksväg 43 
Postort:
120 30 STOCKHOLM 
 
Kontaktperson:
Stefan Schnitzler 
Telefon:
 
E-Post:
stefan@brewery.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Brewery International Kona

 
Adress:
Hammarby Fabriksväg 43  
Postort:
120 30 STOCKHOLM 
 
Kontaktperson:
Stefan Schnitzler 
Telefon:
 
E-Post:
stefan@brewery.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Brill & Co

 
Adress:
Box 112 36 
Postort:
100 61 STOCKHOLM 
 
Kontaktperson:
Lars Landeman 
Telefon:
070-674 61 64 
E-Post:
lars@brill.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Brooklyn Stockholm OpCo AB

 
Adress:
Ljusslingan 15 
Postort:
120 64 STOCKHOLM 
 
Kontaktperson:
Steve Dippel 
Telefon:
072-969 51 79 
E-Post:
steve@ncb.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall III

 

Brygghuset Finn

 
Adress:
Bangårdsgatan 33 
Postort:
261 35 LANDSKRONA 
 
Kontaktperson:
Petter Lindholm 
Telefon:
070-910 71 56 
E-Post:
petter@brygghusetfinn.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Carlsberg Guinness

 
Adress:
Box 3040 
Postort:
169 03 SOLNA 
 
Kontaktperson:
Marcus Aspehall 
Telefon:
070-861 89 28 
E-Post:
marcus.aspehall@carlsberg.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Carlsberg Sverige

 
Adress:
Box 3040 
Postort:
169 03 SOLNA 
 
Kontaktperson:
Marcus Aspehall 
Telefon:
070-861 89 28 
E-Post:
marcus.aspehall@carlsberg.se 
Webbsida:
 
 

Du hittar oss i hall I

 

Edrington Sweden

 
Adress:
Box 5314 
Postort:
102 47 STOCKHOLM 
 
Kontaktperson:
Louise Leinoff 
Telefon:
08-440 83 00 
E-Post:
louise.leinoff@edrington.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Galatea

 
Adress:
Box 151 12 
Postort:
167 15 BROMMA 
 
Kontaktperson:
Anders Engman 
Telefon:
070-512 17 58 
E-Post:
anders.e@galatea.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Great Brands

 
Adress:
Östergårdsgatan 11 
Postort:
542 32 HERRLJUNGA 
 
Kontaktperson:
Jörgen Hasselqvist 
Telefon:
070-491 58 58 
E-Post:
jorgen@olivertwist.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

House Of Ale

 
Adress:
1327, Spruce Street 
Postort:
CO 80302 USA Boulder 
 
Kontaktperson:
Jörgen Hasselqvist 
Telefon:
070-491 58 58 
E-Post:
jorgen@olivertwist.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Klackabackens Bryggeri

 
Adress:
Tegskiftesvägen 2 
Postort:
291 73  
 
Kontaktperson:
Markus Annerfelt 
Telefon:
073-360 10 77 
E-Post:
markus.annerfelt@klackabacken.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Moët Hennessy

 
Adress:
Östermalmsgatan 5 
Postort:
114 24 Stockholm 
 
Kontaktperson:
Aida Åström 
Telefon:
073-676 04 21 
E-Post:
aida@liquidmanagment.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Nya Carnegiebryggeriet

 
Adress:
Box 3040 
Postort:
169 03 SOLNA 
 
Kontaktperson:
Marcus Aspehall 
Telefon:
0708 61 89 28 
E-Post:
marcus.aspehall@carlsberg.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Pernod Ricard Sweden

 
Adress:
 
Postort:
117 97 STOCKHOLM 
 
Kontaktperson:
Rai Fierro 
Telefon:
070-610 70 50 
E-Post:
rai.fierro@pernod-ricard.com 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Pine Ridge Brewery

 
Adress:
Tallåsvägen 12 
Postort:
311 38 FALKENBERG 
 
Kontaktperson:
Mikael Karlsson 
Telefon:
0768 25 51 21 
E-Post:
mikael@pineridgebrewery.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Poppels Bryggeri

 
Adress:
Kanalstråket 5 
Postort:
433 76 JONSERED 
 
Kontaktperson:
Diana Rios 
Telefon:
070-589 89 13 
E-Post:
diana@poppels.se 
Webbsida:
 
 

Du hittar oss i hall I

 

Stellan Kramer

 
Adress:
Svärdvägen 19 
Postort:
182 33 DANDERYD 
 
Kontaktperson:
Cecilia Mårtenson 
Telefon:
073-031 78 52 
E-Post:
cecilia.martenson@stellankramer.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

Svenska Sprit

 
Adress:
Ullevivägen 4 
Postort:
197 40 BRO 
 
Kontaktperson:
Lars Tavola 
Telefon:
0707 12 28 34 
E-Post:
lars@svenskasprit.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall II

 

Södra Maltfabriken

 
Adress:
Kilowattvägen 12 
Postort:
136 44 HANDEN 
 
Kontaktperson:
Magnus Mårdberg 
Telefon:
070-650 68 76 
E-Post:
magnus@sodramalt.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

TOMP Beer Wine & Spirit

 
Adress:
Box 15 
Postort:
701 40 ÖREBRO 
 
Kontaktperson:
David Ask 
Telefon:
070-342 43 42 
E-Post:
david.ask@tomp.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 

TOMP Innis & Gunn

 
Adress:
Box 15 
Postort:
701 40 ÖREBRO 
 
Kontaktperson:
David Ask 
Telefon:
070-342 43 42 
E-Post:
david.ask@tomp.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

 
Arrangör: Stockholm Öl & Vin AB, Karlavägen 75b, SE 114 49 Stockholm | +46(0)8-662 94 94 | info@stockholmbeer.se