24-26 September & 1-3 oktober 2020
 
 
 Master Classes 26 September - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 15.00 
Charles Cassino 
50 
A journey through American whiskeys - 16.00 
Johan Bergstroem 
190 
Modern ölhistoria - 17.00 
Jessica Heidrich 
150 
En resa i det mäktiga ölets värld - basprovning - 18.00 
Anders Rydmark 
150 
Exklusiv Bushmills provning - 18.00 
Mark Gribben 
190 
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 19.00 
Charles Cassino 
50 
Mosgaard Whisky - 19.00 
Jes Mosgaard 
190 
En resa i det mäktiga ölets värld - basprovning - 20.00 
Anders Rydmark 
150 
 Master Classes 27 September - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 15.00 
Charles Cassino 
50 
Loch Lomond Distillery - ”Skottlands bredaste palett av smaker” - 16.00 
David Lind 
190 
American Craft Beer - 17.00 
Adam Dulye 
150 
anCnoc - 17.00 
Lukasz Dynowiak 
190 
Highcoast Whisky - Historien om Origins och 63 - 17.00 
Lars Karlsson 
190 
OST OCH WHISKY - 17.00 
Tommy Isaksson 
190 
Ardbeg - 18.00 
Michael Heads 
190 
Plantation Experience - 18.00 
Björnstierne Antonsson 
190 
En resa i det mäktiga ölets värld - basprovning - 19.00 
Anders Rydmark  
150 
Liquid Innovation by Oskar Blues and Cigar City - 19.00 
Jesse Kercheval 
150 
Modern ölhistoria - 19.00 
Jessica Heidrich 
150 
Teeling Whiskey - 19.00 
Conor Sweeney 
190 
Exklusiv Bushmills provning - 20.00 
Mark Gribben 
190 
Mosgaard Whisky - 20.00 
Jes Mosgaard 
190 
 Master Classes 28 September - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 13.00 
Charles Cassino 
50 
Modern ölhistoria - 14.00 
Jessica Heidrich 
150 
Teeling Whiskey - 15.00 
Conor Sweeney 
190 
American Craft Beer - 16.00 
Adam Dulye 
150 
anCnoc - 16.00 
Lukasz Dynowiak 
190 
Founders Brewing: Barrel Ageing - 16.00 
Jonathan Henderson 
150 
Mosgaard Whisky - 16.00 
Jes Mosgaard 
190 
Highcoast Whisky - Från High Coast gömmor - 17.00 
Lars Karlsson 
190 
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 17.00 
Charles Cassino 
50 
Ardbeg - 18.00 
Michael Heads 
190 
Liquid Innovation by Oskar Blues and Cigar City - 18.00 
Jesse Kercheval 
150 
Plantation Experience - 18.00 
Björnstierne Antonsson 
190 
OST OCH WHISKY - 19.00 
Tommy Isaksson 
190 
Exklusiv Bushmills provning - 20.00 
Mark Gribben 
190 
 Master Classes 03 Oktober - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 15.00 
Charles Cassino 
50 
Big Drop Brewing Co - alkoholfri öl som revolutionerar ölmarknaden! - 17.00 
John Hargan 
Kostnadsfri 
Sake - en värld av smaker - 17.00 
Tomas Persson 
190 
En resa i det mäktiga ölets värld - basprovning - 18.00 
Anders Rydmark  
150 
Mosgaard Whisky - 18.00 
Jes Mosgaard 
190 
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 19.00 
Charles Cassino 
50 
Modern ölhistoria - 19.00 
Jessica Heidrich 
150 
En resa i det mäktiga ölets värld - basprovning - 20.00 
Anders Rydmark 
150 
 Master Classes 04 Oktober - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 15.00 
Charles Cassino 
50 
Highcoast Whisky - Från High Coast gömmor - 16.00 
Roger Melander 
190 
Mosgaard Whisky - 16.00 
Jes Mosgaard 
190 
anCnoc - 17.00 
Gregor Sterling 
190 
Big Drop Brewing Co - alkoholfri öl som revolutionerar ölmarknaden! - 17.00 
John Hargan 
Kostnadsfri 
Highcoast Whisky - Historien om Origins och 63 - 17.00 
Hasse Nilsson 
190 
En resa i det mäktiga ölets värld - basprovning - 18.00 
Anders Rydmark 
150 
Glenmorangie - 18.00 
Paul Malone 
190 
Plantation Experience - 18.00 
Aurelie Mamums 
190 
OST OCH WHISKY - 19.00 
Tommy Isaksson 
190 
Teeling Whiskey - 19.00 
Iain Wood 
190 
Modern ölhistoria - 20.00 
Jessica Heidrich 
150 
Ost och Whiskeyprovning med Bushmills – Discover different - 20.00 
Martin Juréhn 
190 
 Master Classes 05 Oktober - OBS Oklickbara provningar kan endast bokas på plats!
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 13.00 
Charles Cassino 
50 
Teeling Whiskey - 13.00 
Iain Wood 
190 
A journey through American whiskeys - 14.00 
Johan Bergstroem 
190 
Lost Scotch Whisky Legends – The Lost Distillery Company - 14.00 
Ewan Henderson 
190 
anCnoc - 15.00 
Gregor Sterling 
190 
Glenmorangie - 16.00 
Paul Malone 
190 
Modern ölhistoria - 16.00 
Jessica Heidrich 
150 
Highcoast Whisky - Quercus-En studie i ek - 17.00 
Roger Melander  
190 
LÄR DIG BRYGGA ÖL PÅ EN TIMME - 17.00 
Charles Cassino 
50 
OST OCH WHISKY - 18.00 
Tommy Isaksson 
190 
Plantation Experience - 18.00 
Aurelie Mamums 
190 
Mosgaard Whisky - 19.00 
Jes Mosgaard 
190 
Ost och Whiskeyprovning med Bushmills – Discover different - 20.00 
Martin Juréhn 
190 
Arrangör: Stockholm Öl & Vin AB, Karlavägen 75b, SE 114 49 Stockholm | +46(0)8-662 94 94 | info@stockholmbeer.se