A listing of all our exhibitors!

To the left you find all the exhibitors at Stockholm Beer & Whisky Festival and Taste Experience.

We continue to update the list of exhibitors until the festival starts.

Unfortunately, each exhibitor presentation is in Swedish, sorry for that.

Akebono

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Åke Nordgren 
Telefon:
0707 59 01 15 
E-Post:
ake@akebono.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall II

Allt om Whisky

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Åke Jacobsson 
Telefon:
0707 68 86 86 
E-Post:
ake@tastynews.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Brewers Association

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Steve Parret 
Telefon:
 
E-Post:
steve@brewersassociation.org 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Brygghuset Finn

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Kalle Olsson 
Telefon:
0735 54 83 17 
E-Post:
kalle@brygghusetfinn.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Bränna Getgård

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Marie Hansson 
Telefon:
0706 32 34 71 
E-Post:
info@brannagetgard.se 
Webbsida:
 
 

Du hittar oss i hall II

Cask

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Dan Ihrelius 
Telefon:
0707 76 07 67 
E-Post:
dan@casksweden.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Chris Wine AB

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Nathalie Ström 
Telefon:
0703 51 54 27 
E-Post:
nathalie@chriswine.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall II

Conaxess Trade Sweden AB

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Carl-Johan Medin 
Telefon:
0708 23 56 66 
E-Post:
carl-johan.medin@conaxesstrade.com 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall II

Edrington Sweden AB

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Dani Skaff 
Telefon:
08 440 83 00 
E-Post:
dani.skaff@edrington.com 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Galatea Wine & Spirits

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Anders Engman 
Telefon:
0705 12 17 58 
E-Post:
anders.e@galatea.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Great Brands

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Jörgen Hasselqvist 
Telefon:
070-491 58 58 
E-Post:
jorgen@olivertwist.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Highcoast Destillery

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Tord Guldbrand 
Telefon:
070-552 02 95 
E-Post:
tord@highcoastdistillery.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall II

Kona Brewing

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Stefan Schnitzler 
Telefon:
 
E-Post:
stefan@brewery.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Mackmyra Svensk Whisky

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Eric Bräck 
Telefon:
070-383 45 00 
E-Post:
eric@mackmyra.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Nacka Bryggeri

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Thord Lindstein 
Telefon:
070-888 79 21 
E-Post:
thord@xpos.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Olivhus

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Max Khanniarak 
Telefon:
070-233 13 57 
E-Post:
info@olivhus.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i både hall I och hall II

Pernod Ricard Sweden

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Katarina Leijon Becht 
Telefon:
0706 10 70 50 
E-Post:
katarina.leijonbecht@pernod-ricard.com 
Webbsida:
 

Du hittar oss i både hall I och hall II

Pineridge Brewery

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Mikael Karlsson 
Telefon:
076-825 51 20 
E-Post:
mikael@pineridgebrewery.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall II

Pralinhuset

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Cecilia Bea 
Telefon:
073-074 52 12 
E-Post:
cecilia@pralinhuset.se  
Webbsida:
 

Du hittar oss i både hall I och hall II

Stellan Kramer AB

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Cecilia Mårtensson 
Telefon:
073-031 78 52 
E-Post:
cecilia.martensson@stellankramer.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Södra Maltfabriken

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Magnus Mårdberg 
Telefon:
070-650 68 76 
E-Post:
magnus@sodramalt.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Tomp Beer, Wine & Spirits AB

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
David Ask 
Telefon:
070-342 43 42 
E-Post:
david.ask@tomp.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Uppsala Brygghus

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Anders Jönsson 
Telefon:
070-765 66 21 
E-Post:
anders@uppsalabrygghus.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Wicked Wine AB

 
Adress:
 
Postort:
 
 
Kontaktperson:
Ola Eklund 
Telefon:
070-562 07 15 
E-Post:
ola@wickedwine.se 
Webbsida:
 

Du hittar oss i hall I

Organizer: Stockholm Öl & Vin AB, Karlavägen 75b, SE 114 49 Stockholm | +46 (8) - 662 94 94 | info@stockholmbeer.se